اوباما: در مورد ایران تمام گزینه ها روی میز است

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با نشریه نیوزویک با تکرار سخنان جرج بوش رئیس جمهور پیشین این کشور اظهار داشت با احترام به ایران باید بگویم در مورد آن تمام گزینه ها بر روی میز قرار دارد.

به گزارش ایرنا، باراک اوباما در گفتگو با هفته نامه نیوزویک در پاسخ به سوالی در مورد دیدار آتی بنیامین نتانیاهو نخست وزی رژیم صهیونیستی از واشنگتن و احتمال حمله این رژیم به تاسیسات هسته ای ایران پاسخ داد، با احترام به ایران من هیچ گزینه ای را از روی میز کنار نمی گذارم. من در زمانی که این مسئله به امنیت ملی آمریکا مربوط باشد، ان را از روی میز کنار نخواهم گذاشت.

وی تاکید کرد: چیزی که من گفته ام این است که باید فرصتی در اختیار تهران قرار داده شود تا خود را با مقررات و هنجارهای بین المللی تطبیق دهد. من فکر می کنم به طور کلی این موضوع برای مردم ایران بهتر باشد. من فکر می کنم قابلیت اینکه یک جمهوری اسلامی ایرانی که بخواهد کارکتر اسلامی خود را حفظ کند و عضوی مسئول در جامعه بین المللی باشد و نه یک تهدید برای همسایگانش وجود دارد.

رئیس جمهور آمریکا افزود: ما می خواهیم به آنها نزدیک شویم و سعی کنیم تا الگویی را که در طی سی سال گذشته دنبال کرده و نتیجه ای نگرفته ایم تغییر دهیم.

اوباما به نیوزویک گفته است: اما اینکه آیا این مسئله جواب بدهد یا نه را من نمی دانم. من به شما اطمینان می دهم که من در پروسه هایی مشکل مانند این بی تجربه و خام نیستم. اگر این کار انجام نشود، حقیقت این است که تلاش ما موضعمان را در بسیج جامعه بین المللی علیه ایران تقویت کرده و ایران تنها خود را منزوی تر کرده است. ایرانی ها پیش از این اعلام می کردند که قربانی سیاست های دولت آمریکا هستند که به آنها احترام نمی گذارد.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این که آیا شما توقع دارید که اسرائیلی ها به عنوان یک متحد از این سیاست پیروی کرده و دست به اقدام یکجانبه نظامی نزنند، گفت: من می دانم که اسرائیلی ها به ایران به چشم یک تهدید حیاتی می نگرند، و اگر شما نگاهی به اظهارات رئیس جمهور احمدی نژاد بیاندازید متوجه این موضوع خواهید شد. بنابراین محاسبات آنها در مورد هزینه و فایده این مسئله برای آنها در حال حاضر دقیق تر است. آنها در آنجا در موضع خود هستند و من نمی توانم از اینجا به جای اسرائیلی ها تصمیم گیری کنم که امنیت آنها به چه چیزی نیاز دارد.

باراک اوباما افزود: من می توانم به اسرائیلی ها به عنوان یک متحد بگویم که راهی که ما در آن قرار داریم فرصتی برای دورنمای امنیت در منطقه نه فقط برای ایالات متحده بلکه برای اسرائیل به وجود می آورد. این مسئله بر دیگر آلترناتیو ها اولویت دارد.
/ 1 نظر / 14 بازدید
فروش نرم افزار ارسال نظرات به صورت انبوه به وبلاگهای پارسی زبان

درود بر شما وبمستر پارسي زبان عزيز .... بدون شک در چند ماه اخير با سيل شيوه جديد تبليغات اينترنتي در بخش نظرات وبلاگهاي پارسي زبان مواجه شده ايد . اين روش نوين توسط نرم افزار خاص ارسال کامنت (نظرات) انجام مي پذيرد. اين نرم افزار بر خلاف ساير نرم افزارهاي مشابه همکاران عزيز ما ، داراي مزايايي هست که طبق ليست زير بيان مي شود : الف – سرعت بالا و بدون هيچ افت سرعتي در خطوط شما ب – بدون نياز به وارد کردن کد امنيتي { تمام نرم افزارهاي مشابه براي وارد کردن نظر نياز به وارد کردن کد امنيتي دارند ، در حالي که نرم افزار ما به صورت کاملا اتوماتيک اين کار را انجام ميدهد ، و فارغ از هر گونه دخالت شما در امر ارسال نظرات هست } ج – امکان استخراج ليست وبلاگهاي تازه به روز شده د – امکان استخراج وبلاگهاي بلاگفا بر اساس موضع بندي هاي خود پرتال اصلي ه – پشيباني کامل و بي نقص ما در 24 ساعت شبانه روز و رفع نقايص احتمالي نرم افزار در آينده و - و از همه مهمتر پشتيباني از سرويس هاي وبلاگ دهي زير : بلاگفا – پرشين بلاگ – ميهن بلاگ – بلاگ اسکاي نکته مهم : اين نرم افزار طوري نوشته شده است که شما خريدار